studia podyplomowePodnoszenie kwalifikacji zawodowych to bez wątpienia dobry sposób by zachować właściwą konkurencyjność na rynku. Możliwość taką  mogą dać różnego rodzaju kursy, ale również studia podyplomowe. Czy warto zatem się ich podjąć? Odpowiedź jest jednoznaczna – tak!

Studia podyplomowe to doskonała okazja, aby podnieść swoich zawodowych kwalifikacji, a tym samym – zwiększyć szanse na rynku pracy. Konkretne kierunki studiów pomagają w zdobyciu wykwalifikowanej i konkretnej wiedzy. Może to być doskonałą kartą przetargową w momencie, w którym chcemy zmienić pracę albo staramy się o awans.

Czym są studia podyplomowe i kiedy można z nich skorzystać?

Zacznijmy od tego, że podstawą do rozpoczęcia studiów podyplomowych jest ukończenie studiów wyższych – wystarczy tylko licencjat. Po otrzymaniu dyplomu możemy zapisać się na studia podyplomowe, które nastawione są na rozwój konkretnych umiejętności. Nie wymagają zatem na koniec pisania i obrony pracy. Po studiach podyplomowych nie otrzymuje się także tytułu naukowego, jak ma to miejsce w przypadku studiów magisterskich czy doktoranckich.

Na studiach podyplomowych rozwija się konkretne umiejętności, co wpływa na zawodowe kwalifikacje. Zdarza się, że tego rodzaju studia finansuje pracodawca, który potrzebuje bardziej wykwalifikowanych pracowników. Po takich studiach zdobytą wiedzę będą mogli przenieść na praktykę zawodową.

Dlaczego warto?

Zdobycie nowych kwalifikacji ma ogromne znaczenie dla rozwoju kariery, bowiem pozwala na wyróżnienie rynkowe – to nic innego, jak podniesienie kwalifikacji w stosunku do innych pracowników, co w przypadku osób o podobnym doświadczeniu zawodowym może zaważyć na zatrudnieniu lub awansie.

Na studiach podyplomowych można zdobyć wiedzę, o którą ciężko w warunkach biurowych. To nie tylko zagadnienia związane z konkretnym obszarem, ale też i psychologia, dzięki której dużo łatwiej będzie nam zarządzać wieloosobowym zespołem czy przeprowadzać treningi indywidualne dostosowane do potrzeb klienta.

Wiedza zdobyta podczas studiów podyplomowych z pewnością będzie ogromną wartością dodaną, która podniesienie naszą konkurencyjność na rynku. Zdobyta wiedza może zaowocować nie tylko nowym stanowiskiem czy pracą, ale przede wszystkim rozwojem osobistym, co zostanie docenione. W czasach, gdy coraz więcej pracodawców stawia na indywidualne umiejętności, to właśnie dyplom ukończenia studiów podyplomowych może okazać się kluczem do sukcesu.