Sport jest dla Ciebie czymś ważnym i zależy Ci, aby mieć z nim kontakt przez całe swoje życie?  Taką możliwość daje Ci właśnie kierunek sport w studia sportowe w naszej uczelni.
Zacznijmy od tego, że w dzisiejszych czasach sport jest nie tylko okazją do realizowania swoich pasji, czy sprawdzania swoich możliwości. Sport zawodowy daje również profity finansowe oraz możliwość utrzymywania się dzięki swojej pasji.
Wielu młodych ludzi chce skorzystać z tej szansy i poświęca się różnym dyscyplinom oraz ma nadzieję na rozwój swojej kariery.
Kierunek Sport daje przede wszystkim możliwość rozwoju swojej pasji. Oprócz tego poszerza również możliwość obecności w sporcie, oferując specjalności trenerskie.

Kierunek Sport to studia trenerskieKierunek Sport

Kariera sportowa może być również związana z trenowaniem. Wielu sportowców po zakończeniu gry w zespole lub przerwanej z innych powodów (np. kontuzja) decyduje się na rolę trenera lub menedżera sportowego. Kierunek Sport  daje właśnie taką możliwość, proponując studentom specjalności trenerskie (piłka nożna, kolarstwo, trener personalny, przygotowania motorycznego, menedżer sportu). Certyfikaty trenerskie UEFA i PZKol, które dają studia sportowe w naszej uczelni, z pewnością zwiększają szansę znalezienia pracy na rynku trenerskim. Pozwalają również na kontynuowanie swojej przygody sportowej.

Studia trenerskie nie tylko dla sportowców

Kierunek Sport kierowany jest także dla osób, które nie uprawiały czynnego sportu zawodowego. Jeśli tylko czują, że mają chęci i przede wszystkim predyspozycje do tego typu działalności sportowej,  jak trenowanie, czy sportowy menedżment. Są liczne przykłady trenerów, jak również menedżerów sportu, którzy nie byli zawodnikami, a w tych rolach odnosili sukcesy. Studia sportowe oferowane przez naszą uczelnię uwzględniają również takich pasjonatów sportu.
Podsumowując: Kierunek Sport proponowany przez naszą Uczelnię to przede wszystkim szansa na zdobycie kwalifikacji do pracy w branży trenerskiej. Jest to propozycja dla osób, które związały się ze sportem w sposób czynny lub czysto organizacyjny.
Warto mieć na uwadze, że posiadanie dyplomu specjalisty w danej dziedzinie sportu, daje większe szanse na zdobycie zatrudnienia w tej branży.
Pamiętajmy, że najważniejsza jest pasja i wiara w to, co się robi!