Jak zostać nauczycielem WF?

Zanim odpowiemy sobie odpowiemy sobie na pytanie jak zostać nauczycielem wf, warto wcześniej wspomnieć o kilku rzeczach.Jak zostać nauczycielem wf
Faktem jest, że wiele młodych osób stojących przed wyborem studiów, zastanawia się co dalej.
Ci, dla których sport, wychowanie fizyczne stanowią ważne elementy życia myślą o nich również w sferze zawodowej – dlaczego nie połączyć pasji z wykonywanym zawodem?
Taką możliwość daje nauczyciel wf.

Wychowanie fizyczne to niezwykle istotny element w życiu dorastającego człowieka. Wszechobecny internet, komputery, konsole gier to elementy, które z pewnością nie zachęcają do ruchu, wyjścia na zewnątrz i rekreacji. W związku z tym nauczyciel wf ma przed sobą pewnego rodzaju misję. Polega na pokazaniu młodym ludziom, że wychowanie fizyczne może być równie interesujące, i zdecydowanie zdrowsze niż komputer czy konsola.

Jakie cechy powinien mieć nauczyciel wf ?

Należy pamiętać, że wychowanie fizyczne to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale również, a może przede wszystkim pedagogika. Nauczyciel wf powinien zatem być w pierwszej kolejności wychowawcą, pedagogiem, a dopiero po tym specjalistą w danej dziedzinie.
Wychowanie fizyczne to kluczowy element rozwoju człowieka, równie ważny jak rozwój intelektualny, czy moralny. Z tego powodu nauczyciel wf to wielka odpowiedzialność za odpowiedni rozwój młodego człowieka.

Specjalności: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna i integracja sensoryczna – dodatkowe kompetencje

Oczywiście, aby być skutecznym i poszerzać swoje pedagogiczne możliwości nauczyciel wf ma możliwość wyboru specjalności, która otworzy mu drzwi do prowadzenia kolejnych zajęć w szkole. Na kierunku wychowanie fizyczne w naszej uczelni możliwe do wyboru są dwie specjalności: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna oraz integracja sensoryczna.
Dzięki nim nauczyciel wf zyskuje dodatkowe narzędzia w pracy z młodzieżą oraz podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu staje się bardziej konkurencyjny na rynku pracy.

Ile zarabia nauczyciel wf ?

Jeśli mowa o rynku pracy to od razu pojawia się pytanie: ile zarabia nauczyciel wf. Odpowiedź uzależniona jest to od wielu czynników, takich jak doświadczenie zawodowe, kwalifikacje, specjalności, ukończone kursy, szkolenia, miejsce pracy. Według przybliżonych danych statystycznych średnia zarobków nauczyciela wnosi od 4000 do 6000 brutto miesięcznie.

Jak zostać nauczycielem WF?

Wróćmy zatem do pytania, które postawiliśmy sobie na początku, czyli jak zostać nauczycielem WF?
Jeśli spełniasz kryteria, o których mówiliśmy i czujesz, że jest to, co chcielibyśmy w życiu robić – zapraszamy do Naszej Uczelni! My pokierujemy Was dalej.